Jací jsme?

Naše škola nabízí jedinečnou příležitost získat všeobecné vzdělání na úrovni gymnázia s výrazným zaměřením na jazykové dovednosti. Na rozdíl od běžných gymnázií poskytujeme nadprůměrnou přípravu, díky které naši absolventi nejen úspěšně složí přijímací zkoušky na vysoké školy, ale budou také připraveni uspět na mezinárodním trhu práce nebo se směle pustit do vlastního podnikání. Naším cílem je rozvíjet z každého studenta samostatně myslící, sebevědomou a kreativní osobnost, která ví, kam směřuje a je přichystaná na výzvy budoucnosti. Přidejte se k nám a investujte do vzdělání, které otevírá dveře k úspěchu.

JAK UČÍME:

1. Informatika

A) V hodinách informatiky vedeme žáky k informační gramotnosti, tedy tak, aby byl žák schopen se rozhodnout jak, kdy a proč použít dostupné informační a komunikační technologie a poté je účelně použít při řešení různých situací při učení i v životě v měnícím se světě.

B) Neomezujeme se jen na nástroje MS Office, i když jejich výuku považujeme za velmi důležitou. Velký důraz však klademe i na prezentační dovednosti a propojujeme informatiku s dalšími předměty.

C) V prvním ročníku jsou do výuky zakomponovány základy psaní všemi deseti prsty na klávesnici. V případě zájmu otevřeme ještě další samostatný seminář.

D) Nedílnou součástí našeho světa se stává umělá inteligence. Naším úkolem je žáky naučit, jak s AI efektivně pracovat, což je důležité pro budoucí vzdělávání a kariéru. Učení o AI na naší škole také rozvíjí jejich schopnosti kritického myšlení, kreativity a etického uvědomění. 

E) Dle nového rámcového vzdělávacího programu mimo jiné používáme k doplnění výuky vhodné programy, které usnadní pochopení učiva a připraví žáky pro další studium či profesní dráhu. Příkladem je Systém UMÍMETO,  unikátní výukový systém, který nabízí podporu pro využití ve škole i v rodinách. Za vývojem tohoto systému stojí silný tým zkušených programátorů, autorů a učitelů. Vývoj probíhá ve spolupráci s výzkumnou skupinou Adaptive Learning na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity. 

F) Naše studenty učíme prezentovat v PowerPointu, a v grafickém nástroji Canva. 

G) Ve vyšších ročnících se žáci naučí základy tvorby www stránek.

H) Škola se zapojuje do soutěže IT Fitness Test

2. Jazyky

A) Jazyk je živý a flexibilní. Jazyk je zábavný a napínavý. Jazyk je vaší vstupenkou do světa. Na Gaely mají anglický jazyk i druhé jazyky navýšenou hodinovou dotaci, budete se s nimi tedy setkávat 4x týdně. Naše pojení bude spojeno s moderní učebnicí Focus, ale přineseme vám i jazyk pro praxi.

B) Budete schopni získávat a třídit informace, vědomosti a prožitky. Vyjádřit své názory v cizím jazyce bude pro vás hračkou.

C) Budeme číst přiměřeně náročné texty a pracovat s nimi, psát dopisy formální i neformální, jedna hodina týdně bude věnována konverzaci a praktickému využití jazyka v různých životních i pracovních situacích. Budete pracovat na projektech v týmu, ale dostanete prostor i pro individuální zamyšlení. K výuce budeme používat i filmy a videa.

D) Gramatika vás nemine, ale bát se jí nemusíte, budeme dostatečně procvičovat gramatiku ve větách pro praktické použití.

E) Samozřejmostí budou výlety do zahraničí, ale i na konzuláty a do jazykových institutů.

3. Zeměpis

A) Zeměpis nesmí být strnulý a nudný. Zeměpis je o pochopení, jak funguje svět a jak žijí lidé v něm.

B) Zeměpis je o cestách do světa, o poznávání jiných regionů, jejich krajiny, historie, kultur i tradic. Proto náš zeměpis bude živý a plný aktivit. Budeme pracovat s mapami a orientací v nich, bude nás zajímat naše místní komunita a lokalita Vysočan, ale i celé naše hlavní město, naše republika, Evropa, planeta Země, ale i celý vesmír.

C) Budeme pracovat na projektech, učit se cestovat a bez obav se vyznat ve světě. Budeme se však zabývat i ekologií a pracovat na tom, abychom pochopili, co trápí náš svět a jak mu můžeme v rámci našich možností pomoci.

D) V předmětu budou probíhat živé diskuse plné nápadů, ale i mravenčí práce na projektech zaměřených na vyhledávání, třídění a interpretování geografických informací. Předmět zeměpis na Gaely obsahuje výuku všech témat podle RVP, ale výrazně se prolíná s praxí a potřebami vybavení žáků pro život.

4. ZSV

V předmětu základy společenských věd podporujeme rozvoj kritického myšlení a analytických dovedností, které žákům pomohou lépe se orientovat v informacích a tvořit si vlastní názory. Ve výuce

A) Podporujeme rozvoj osobnosti každého žáka. Věříme, že porozumění sobě samému a ostatním je klíčem k úspěšnému životu.

B) V rámci výuky psychologie a sociologie, která je součástí předmětu základy společenských věd, nabízíme různé aktivity a programy zaměřené na sebepoznání.

C) Žáci, kteří u nás budou studovat psychologii a sociologii, budou dobře připraveni na další studium na vysokých školách i na vstup do pracovního života. Naše výuka jim poskytne dovednosti, které jsou ceněny v mnoha profesích.

D) Používáme interaktivní metody jako jsou diskuse, debaty, role-playing a simulace, umožníme žákům aktivně se zapojit.

E) Zařazujeme do výuky aktuální společenské a politické události, které žákům pomohou lépe porozumět současnému světu a jeho dynamice včetně základů ekonomiky a práva.

F) Podporujeme projektovou výuku, kde žáci propojují teorii s praktickými dovednostmi.

G) Zveme odborníky z různých oblastí společenských věd.

H) Využíváme moderní technologie, jako jsou online zdroje, vzdělávací aplikace pro atraktivnější výuku.

5. Chemie

A) Výuka tohoto předmětu probíhá moderním způsobem s mezipředmětovým přesahem na fyziku, biologii nebo ekologii.

B) Vyučuje se v prvním až třetím ročníku, kdy se žáci seznamují s řadou chemických dějů, jež probíhají okolo nás i v našem těle. Žáci jsou vedeni k pochopení jejich podstaty a schopnosti vyvozovat z daných skutečností závěry i během experimentů v laboratoři.

C) Během studia se seznámí se základy obecné, anorganické, organické chemie a biochemie. Při studiu je kladen důraz na pochopení vzájemných vztahů, např. souvislostí mezi postavením prvku v periodické tabulce a jeho reaktivitou, typem vazeb v organických sloučeninách a reakcemi, které jsou pro ně typické, funkcí jednotlivých přírodních látek v organismech apod.

D) Ve čtvrtém ročníku mají žáci možnost si zvolit seminář, který doplňuje učivo středoškolské chemie o další kapitoly a jsou nezbytné pro dobrou přípravu na studium na vysokých školách s chemickým, přírodovědným, farmaceutickým či lékařským zaměřením. 

6. Fyzika

A) Výuka fyziky seznamuje žáky se základními zákonitostmi neživé přírody, ale ty samé zákony nalézáme i v živých organismech nebo technice či v moderních technologiích.

B) Jazykem fyziky je matematika, pomocí níž popisujeme zákony hmoty kolem nás, v nás i ve vzdáleném vesmíru. Tento předmět se vyučuje v prvním až třetím ročníku, kdy se žáci seznamují s fyzikálními zákony a jevy nejen teoreticky, ale i experimentálním pozorováním a vyvozováním jejich závěrů.

C) Fyzika jde do hloubky mikrosvěta na samotnou hranici prostoru a času nebo hmoty a energie. Studuje však i rozlehlý prostor vesmíru a zákonitosti makrosvěta. Žáci jsou vedeni k pochopení podstaty těchto zákonitostí a jejich vyjádření s matematickou jasností a přesností. Během studia se seznámí se základy složení a zákonů hmoty a energie, prostoru a času, který hmotu a energii doprovází. Se zákonitostmi mechaniky, molekulové fyziky, kmitání a vlnění, akustiky a optiky, elektřiny a magnetismu, fyziky mikrosvěta i astrofyziky.

D) Ve čtvrtém ročníku mají žáci možnost si zvolit seminář, který doplňuje učivo středoškolské fyziky o další kapitoly a jsou nezbytné pro dobrou přípravu na studium na vysokých školách s technickým, matematicko-fyzikálním zaměřením, ale i přírodovědným či lékařským, kde se s fyzikou také setkáváme.

7. Dějepis

A) V dějepise klademe důraz na poznání a pochopení jednotlivých historických událostí a souvislostí.

B) V našich hodinách je dán velký prostor badatelské formě výuky. Postupujeme za pomoci moderních didaktických metod.

C) Spolupracujeme s paměťovými institucemi a snažíme se vnímat historii přístupnou a srozumitelnou formou. Před biflováním encyklopedických pojmů a letopočtů – dáváme prostor otevřené diskusi, prožitkům a rozboru daných dějů.

D) Pro zájemce o prohloubení znalostí a vědomostí z historie je ve čtvrtém ročníku k dispozici historický seminář, který může dopomoci k přípravě na vysoké školy s humanitním zaměřením.

8. Matematika

A) Předmět Matematika pomáhá u studentů rozvíjet logické uvažování, analytické a abstraktní myšlení.

B) Samozřejmým cílem předmětu je vybavit studenty znalostmi a dovednostmi, které budou potřebovat ke složení státní maturitní zkoušky z matematiky (pokud si zvolí matematiku jako maturitní předmět).

C) Výuka však nebude pouze o řešení abstraktních problémů v jazyce matematiky a holých výpočetních příkladů – nakolik to bude možné, budeme se zaobírat řešením i takových příkladů, které jsou ukázkou konkrétních problémů z praxe, aby měli studenti konkrétnější představu o využití matematiky a výuka pro ně byla méně jednotvárná a více atraktivní.

D) Zároveň bude výuka ozvláštňována občasnými vsuvkami o uplatnění matematiky v rozličných oborech a o dějinách matematiky jako vědy. Studenti tak budou obohaceni o vybrané mezipředmětové přesahy.

9. Druhý cizí jazyk

Nabízenými druhými jazyky budou španělština, francouzština a němčina, tyto jazyky na základě Vašeho zájmu. Budou mít stejnou hodinovou dotaci jako hodiny angličtiny a dosáhnete v nich stejné úrovně.

10. Český jazyk

A)V hodinách českého jazyka se zaměřujeme na komplexní rozvoj jazykových a komunikačních dovedností. 

B) Studenti se učí volit vhodné výrazové prostředky pro různé komunikační situace, dbají na správný pravopis a stylistiku. Tím se připravují na efektivní a kultivované vyjadřování v písemné i ústní formě.

C) Učíme studenty, jak efektivně pracovat s informacemi – vyhledávat je, ověřovat a kriticky hodnotit. Díky tomu si osvojí mediální gramotnost i digitální kompetence.

D) V oblasti literatury se zaměřujeme na práci s uměleckými texty, prostřednictvím jejichž analýzy studenti pronikají do základů literární teorie a seznamují se s klíčovými momenty literární historie. 

E) Prostor dostávají i specifické dovednosti jako tvůrčí psaní či rétorika

11. Hudební a výtvarná výchova

Naše studenty vedeme ke komplexní vzdělanosti. Do všeobecného přehledu patří gramotnosti i v oblasti umění. Velmi nás těší i nadprůměrné talenty mezi našimi studenty, které podporujeme a hýčkáme si.

12. Tělesná výchova

Tělocvik se bude konat v pronajaté tělocvičně ZŠ Tolerance na Hloubětíně, kam studenti na odpoledne přejedou. Též budeme mít pronajaté hřiště od Sokola Vysočany. Žáci, kteří dělají sport na vrcholové úrovni, mohou být od TV osvobozeni.

 

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. Více informací

1) Co jsou soubory cookies
Soubory cookies jsou krátké textové soubory, které internetová stránka odešle do Vašeho prohlížeče. Umožňuje internetové stránce zaznamenat informace o Vaší návštěvě, například zvolený jazyk či obsah Vašeho nákupního košíku. Následující návštěva stránek tak pro Vás může být snazší a příjemnější. Soubory cookies jsou důležité, neboť bez nich by procházení sítě Internet bylo mnohem složitější. Soubory cookies umožňují lepší využití naší internetové stránky a přizpůsobení jejího obsahu Vašim potřebám. Soubory cookies používá téměř každá internetová stránka na světě. Soubory cookies jsou užitečné, protože zvyšují uživatelskou přívětivost opakovaně navštívené internetové stránky.

2) Druhy souborů cookies Relační (tedy dočasné) soubory cookies nám umožňují propojovat Vaše jednotlivé aktivity po dobu prohlížení těchto internetových stránek. V okamžiku otevření okna Vašeho prohlížeče se tyto soubory aktivují a deaktivují se po zavření okna Vašeho prohlížeče. Relační cookies jsou dočasné a po zavření prohlížeče se všechny tyto soubory vymažou. Trvalé soubory cookies nám pomáhají Váš počítač identifikovat, jestliže opětovně navštívíte naši internetovou stránku. Další výhodou trvalých cookies je to, že nám umožňují přizpůsobit naše internetové stránky Vašim potřebám.

3) Využívání souborů cookies
V souladu s ustanovením § 89 odst. 3 zák. č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích, v účinném znění, si Vás tímto dovolujeme informovat, že naše internetové stránky využívají pro svoji činnost soubory cookies, s tedy Vaše soubory cookies, včetně trvalých, zpracováváme. Používáním této stránky, nám k výše uvedenému udělujete souhlas. Tento souhlas je udělen na dobu 20 let. Internetové prohlížeče obvykle obsahují správu souborů cookies. V rámci nastavení Vašeho prohlížeče tak pravděpodobně můžete jednotlivé soubory cookies ručně mazat, blokovat či zcela zakázat jejich používání. Pro více informací použijte nápovědu Vašeho internetového prohlížeče.

4) Účel použití souborů cookies
K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí stránky a sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookies. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Soubory cookies využíváme, kromě účelu uvedeného v předchozím odstavci, pouze pro účely stanovené v obchodních podmínkách.

Zavřít

další členové skupiny